Edmunds Plūmīte
Valdes priekšsēdētājs


Pēdējā laikā turpina pieaugt to gadījumu skaits, kad, piekļūstot internetam izmantojot publiskos Wi-Fi piekļuves punktus, noplūst konfidenciāla uzņēmuma informācija. Tādēļ ieteicams būt īpaši piesardzīgiem uzsākot darbu tiešsaistē izmantojot nepazīstamu vai neuzticamu tīklu (piemēram, bezmaksas Wi-Fi vietējā kafejnīcā, lidostā vai citās publiskās vietās). Šāda veida savienojumā var tikt uzraudzīta visa Jūsu datplūsma, kas var saturēt gan Jūsu personīgo, gan uzņēmuma informāciju.


Lai Jūsu darba informācija būtu drošībā, aicinām ievērot šādus ieteikumus:

1. Pēc iespējas izvairieties no publisko Wi-Fi piekļuves punktu izmantošanas, it īpaši izmantojot uzņēmuma iekārtu (viedtālruni, planšetdatoru u.c.). Jūsu uzņēmumam svarīgu informāciju iespējams zaudēt arī tad, ja Jūsu personīgā iekārta ir konfigurēta darba datu pārlūkošanai (piemēram, e-pastu sūtīšanai un saņemšanai)2. Ja tomēr nepieciešams piekļūt darba informācijai ārpus biroja, izmantojiet tikai tādus savienojumus, kas būs drošāki pret datu pārtveršanu – VPN ar vismaz 2 līmeņu autentifikāciju vai mobilo operatoru piedāvāto mobilā interneta savienojumu (LTE/3G/4G).


3. Alternatīva iepriekšējam punktam ir mobilo ierīču drošības pārvaldības risinājumu iegāde un izmantošana Jūsu uzņēmuma vajadzībām. Par šiem risinājumiem detalizēti varēs pastāstīt Jūsu uzņēmuma IT speciālisti.


Ja Jūs tomēr pieslēdzaties publiski pieejamam WiFi piekļuves punktam, nekādā gadījumā neakceptējiet jebkāda veida izmaiņu pieprasījumus, kas var parādīties uz Jūsu iekārtas ekrāna! Atsakiet tos („Cancel”) – visdrīzāk tas ir datu pārtveršanas mēģinājums.

Uz doto mirkli šī ir lielākā iespējamā ievainojamība saistībā ar uzņēmuma datu zuduma iespējām, kas spēj vairākas reizes samazināt kopējo drošības politiku uzņēmumos, pat, ja pārējās (iekšējās) drošības politikas un procedūras ir augstā līmenī.


Pabrīdiniet par to savus darbiniekus un kolēģus un pārliecinieties, ka publisko Wi-Fi piekļuves punktu izmantošanas vadlīnijas ir atrunātas arī uzņēmuma datu drošības procedūrās!